قیمت ویلچر برقی و دستی ارزان(8مدل تاشو سبک2023)

 • ۲۴ شهریور ۱۴۰۰
 • 0 نظر
 • سیسفا

خرید ویلچر مناسب برای احیای دوباره توانایی و افزایش کیفیت زندگی به افراد ناتوان جسمی و حرکتی است. با این حال سلامتی و ایمنی دو گزینه مهم هنگام انتخاب و خرید ویلچرهای مختلف است.

برای شروع ، در نظر بگیرید آیا ویلچر دستی یا برقی را برای مصارف خانگی می خواهید یا استفاده در فضای باز ؟ آیا فقط برای رفتن از اتومبیل به دفاتر کاری یا برای مدت زمان طولانی تری به آن نیاز دارید؟ آیا خودتان راندن آن را برعهده می گیرید یا توسط کمک فرد دیگری؟ اندازه صندلی مورد استفاده به چه میزان باید باشد؟

ویلچر یا به اصطلاح صندلی چرخدار وسیله کمکی حرکتی محبوب و نماد معلولیت است و بسیاری از ورزش ها و کارهای سخت را برای افراد ناتوان هموارتر مي كند، از این رو نیاز به ويلچري مناسب براي حمل و نقل افراد ناتوان مهم است.

این پیشنهادعالی از دست نده:
قیمت بهترین عصای واکرطبی مچی(9نوع ارزان و چرخدار1401)

ویلچرها در بهبود و انجام خدمات روزمره به منظور بالا بردن کیفیت زندگی افراد نقص عضو و ناتوان نقش اساسي دارند.به قیمت ویلچر بایستی قبل از خرید آن نکاتی از قبیل نوع ویلچر و گزینه مناسب به فعالیت خود، مدل های ویلچر و تجهیزات جانبی ، دوام و مناسب بودن در حمل و نقل عمومی و موارد دیگر باید در نظر گرفته شود.

راهنمای خرید و قیمت ویلچرهای برقی و تاشو

برای انتخاب مناسب ترین ویلچر معيارهاي زیر را در نظر بگیرید:

 • وزن کلی

وزن ویلچر بسیار مهم است و هر چقدر سبک تر باشد، بلند کردن و حمل و نقل آن راحت تر خواهد بود و فشار و حركت دادن آن آسان تر است.

 • نوع استفاده

تعداد دفعاتی که از ویلچر استفاده خواهید کرد نیز عامل اصلی در تصمیم گیری خريد ويلچر است،بايد ویلچری را انتخاب كنيد كه بر حسب استفاده شما طراحی شده باشد.

 • چرخ ها

چرخ های عقب بهتر از لاستیک های پنوماتیک باشند تا جامد زيرا كه كه جذب ضربه بهتری دارند اما ممكنه سوراخ شوند. لاستیک های جامد دارای مزیت ضد پنچری هستند اما سواری با آنها کمی سخت تر است

 • پاها

امکان جدا كردن و قراردادن آساان و راحت پاها برای حمل ویلچر مهم است حتي اگر لازم باشد پای خود را صاف نگه دارید.

 • دستگيره ها

دستگيره هاي ويلچر برای نشستن ضروری است. برخي از ويلچرها دارای دسته های قابل جدا شدن هستند،برخی از صندلی ها دارای دسته هایی هستند که به صورت متغیر ارتفاع آن را مي توان براي راحتي نشستن تنظيم كرد.

 • ترمز

به طور معمول ترمز همیشه باید هنگام استفاده از ویلچر و جابجایی در نظر گرفته شود.

 • ارزیابی اندازه صحیح

علاوه بر انتخاب ویلچر مناسب برای نیازهای شما ، انتخاب اندازه مناسب ویلچر برای سرنشین بسيار مهم است.

 • اندازه صندلی

اطمینان از مناسب بودن اندازه صندلی ويلچر ضروری است. اندازه صندلي بايد راحت ترین حالت نشستن فراهم كند و از تشکیل هرگونه زخم جلوگیری کند.اکثر صندلی های چرخدار دارای صفحه های قابل تنظیم ارتفاع و عرض هستند كه متدوال ترين آنها 16 ، 18 و 20 است.

 • بالشتک و كوسن

سطح بالشتک به طور معمول با قیمت ويلچر متفاوت خواهد بود. اکثر ويلچرهاي استاندارد درجه کوچکی از حالت چرخشي حدود 5 درجه دارند. البته اين تنظيمات از صندلی به صندلی دیگر متفاوت است و در صورت خستگی به عضلات پشت سر استراحت می دهد.

قیمت بهترین ویلچر دستی برای خرید

ويلچرها چه کمکی به ما می کنند؟

اگرچه استفاده از ویلچر فواید زیادی دارد اما اینکه آیا کدام از آنها برای شما مناسب است در نهایت به تصمیم شخصی یا خانوادگی خودتان بستگی دارد.

بیشتر ویلچرها برای مانور در فضاهای کوچک طراحی شده اند و معمولا برای استفاده در خانه مناسب هستند اما انواع ديگر ويلچرها برای حمل و نقل بیرونی در پیاده روها مورد استفاده و مفید هستند.علاوه بر این ویلچرهای تاشو،سبک اند و در صندوق عقب اتومبیل جای می گیرند و مسافرت مناسب هستند. علاوه بر اين ویلچرها کمک های موقتی و بزرگي برای بهبودی و جلوگیری از خستگی ناشی از آسیب یا جراحی می باشند.

بنابراين اگر در صدد تهیه ويلچر براي یکی از اعضای خانواده خود هستید به این نکته توجه داشته باشید آیا برای جابجایی و حمل آن به کمک نیاز دارید. به عنوان مثال ، فردی معلول با زوال عقل نحوه استفاده اش از ويلچر متفاوت از فردي است كه به منظور دستیابی به آزادی بیشتر یا تسکین راه رفتن  به ويلچر نياز دارد.بنابراين هنگام انتخاب ويلچر در نظر گرفتن نحوه استفاده آن مهم است.

این پیشنهادعالی از دست نده:
قیمت بهترین گوشی پزشکی طبی مناسب دانشجو(3مدل جدید2023)

انواع مدل های ویلچر

انواع ويلچرها به طور گسترده به دو دسته ویلچر برقی و دستی تقسیم مي شوند. ويلچرهاي دستی توسط معلول یا كمك كننده هدايت مي شوند. ويلچر برقي همانطور که از نامش پیداست دارای موتور و باتری قابل شارژ است و به حداقل تلاش و تنها از طريق يك دكمه هدايت مي شوند.

 • ویلچر مسافرتی

ویلچرهای مسافرتی سبک و قابل جمع شدن هستند و برای افرادی که به ندرت یا فقط برای مدت کوتاهی نیاز به استفاده از آنها دارند گزینه ایده آلي است. این ويلچرها دارای فریم فوق سبک و چرخ های کوچکی اند که به راحتی در صندوق عقب خودرو قرار می گیرند.

ویژگی های ويلچرهای مسافرتی:

 • سبک و آسان برای بلند کردن
 • تاشو و ساده برای حمل و نقل
 • اندازه کوچک برای مانور در خانه و محیط بیرون
 • قابل تنظیم ارتفاع متناسب با افراد مختلف
 • دستگیره های با تحمل فشار بالا
 • ويلچرهاي اتوماتیک

ويلچرهاي اتوماتیک انعطاف پذیری بالایی دارند و توسط فرد یا کمک كننده رانده می شوند.این نوع ويلچرها گزینه ایده آلی برای افرادی است که مي خواهند بدون کمک فرد دیگر ويلچر را حركت دهند .

ویژگی های ویلچرهای اتوماتیک:

 • سبک و در عین حال محکم
 • قابل تنظیم ارتفاع ، چرخ ها و محل نشتن
 • دسته های قابل تنظیم هنگام فشار دادن
 • قسمت های متحرک برای سهولت ورود و خروج از صندلی
 • ویلچر برقی

ویلچربرقی بالاترین سطح استقلال و راحتی را در استفاده دارد و براي کنترل سرعت و جهت دارای اهرم و موتور حرکتی هستند.

ویلچرهای برقی حداکثر حدود 5 کیلومتر بر ساعت قدرت دارند و به فرد ناتوان این امکان را می دهند که با سرعت به فعالیت های خود بپردازد. نکته قوت ویلچرهای برقی فضای نگهداری کمتر نسبت به انواع ديگر است و قابلیت مانور و استفاده بیشتری دارد.

ویژگی های ويلچرهای برقي:

 • راحتي صندلی و تکیه گاه بالشتک
 • قابل تنظیم بودن دست ها و پاها
 • طراحی جمع و جور برای استفاده در فضای بسته
 • قابلیت حمل برای مسافرت و حمل و نقل
 • ويلچر ورزشی

فقط به این دلیل که فرد دارای ناتوانی جسمی است به این معنی نیست که نمی تواند در ورزش شرکت کند. امروزه تجهیزات از تنوع بیشتری برخوردار هستند و استفاده از آنها آسان تر است و گزینه های افراد کم تحرک را برای شرکت در ورزشهای تفریحی و رقابتی افزایش می دهد.

ورزش های بسیاری وجود دارد که افراد دارای معلولیت جسمی می توانند در آنها شرکت کنند: بسکتبال ، راگبی ، تنیس ، دوچرخه سواری ، پیاده روی ، اسکی یا دو و میدانی. دومی یکی از اولین ورزشهای پارالمپیک بود و اکنون در بین محبوب ترین ها قرار دارد.

ویلچرهای اسپرت بسیار متفاوت از ویلچرهای دستی یا برقی هستند. ورزشکاران معلول دارای صندلی استاندارد برای زندگی روزمره و صندلی برای ورزش مي باشند.

چطور باید یک ویلچر مناسب انتخاب كرد؟

همانطور كه مي دانيد ویلچر برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند ، راه حل منحصر به فردی است.افرادی که به دلیل آسیب دیدگی جسمی ، بیماری های عصبی عضلانی یا اختلالات هنگام تولد دارای مشکلات حرکتی قابل توجهی مي شوند مي توانند با توجه به نیازهای خود به دنبال ویلچری راحت و کارآمد باشند.

البته با توجه به مارک ها و مدل های برجسته ویلچر معمولا انتخاب آن دشوار است و بهتر قبل از خریداری از فیزیوتراپیست های واجد شرایط ، متخصصین کاردرمانی و توانبخشی کمک بگیرید تا بوانيد بهترين ویلچر مناسب خود را پیدا و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

نحوه استفاده از ویلچر

هنگامی که برای اولین بار ویلچري را خریداری مي كنيد در ابتدا برای آشنايي با تنظیمات بالا و پایین بردن ارتفاع صندلی ، تنظیم زاویه چرخ ها و حرکت دادن قسمت پاها و فعالیت با آن بايد کمی وقت بگذارید تا از نحوه کارکرد و مکان ترمزها اطلاعات کسب کنید، همچنين سوار و خارج شدن از ویلچر را با کمک یا بدون کمک تمرین کنید. نحوه استفاده از ویلچرهای برقی بسیار متفاوت از ویلچرهای دستی است و باید با کنترل ها ، حرکت رو به جلو ، چرخش و برگشت به سطح با آن آشنايي و تمرين داشته باشيد.

نکته مهم دیگر در هنگام خریداری از ویلچرها بیمه آنها در برابر خسارت ، سرقت و ضرر و سرويس دهي منظم و سالانه آنها است. البته سرویس دهی ویلچرهامتناسب با استفاده و نوع آنها متغیر است.

در نظر گرفتن نكات زيرمهم است:

 • بالشتک های متحرک
 • شارژ باتري، چراغ LED قرمز / نارنجی نشانگر شارژ شدن ويلچر است و هنگامی که باتری ویلچر کاملاً شارژ شود چراغ سبز ظاهر می شود.
 • شارژ کامل باتری ویلچر برقي تقریباً 8-10 ساعت طول خواهد کشید بنابراين یک شب آن را شارژ کنید تا بتوانید روز بعد استفاده کنید. اگر ویلچر از باتري استفاده مي كند باید هفته ای یک بار باتری را دوباره شارژ کنید.
 • بررسی لاستیک ها و ايمني آنها مهم است. برای اطمینان از حركتي ایمن و راحت ، هرگونه تنظیم لازم انجام دهيد.

قیمت ویلچر چقدر است؟

قیمت ویلچر بستگی به طراحی ، جنس ، نوع صندلی و تجهیزات آن دارد برای مثال اگر قصد خرید ویلچر برقی را داشته باشید نسبت به صندلی چرخدار معمولی باید هزینه بیشتری کنید

چه ویلچری بخریم؟

با توجه به نیاز و هزینه بایستی ویلچر را خریداری کنید ویلچر ها انواع مختلفی من جمله : ساده ، ارتوپدی ، اسپرت و برقی را دارند که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند.

کدام ویلچر بهتر است؟

صندلی چرخدار مدل های مختلفی دارد که نوع ساده آن بین عموم استفاده می شود اما اگر ویلچر از نوع دیگری را مدنظر دارید قطعا هزینه بیشتری را باید بدهید و در نهایت ویلچر بهتری را خواهید داشت.

منبع: medicalexpo  avacaremedical

5/5 - (1 امتیاز)

لیست پرفروشترین محصولات (جهت مشاهده محصولات بیشتر یکی از دکمه های سبز رنگ را انتخاب کنید)
قیمت ویلچر برقی و دستی ارزان(8مدل تاشو سبک2023)

قیمت ویلچر تاشو برقی مونوچیر مدل 12F250plus

 • نوع چهارچوب (فریم):تاشو
 • جنس بدنه:آلومینیوم
 • کمربند ایمنی:دارد
 • نوع چرخ (رینگ):مگ
 • اهرم کنترل سرعت و عقب و جلو رفتن (جوی استیک):دارد

موتورهای بدون جاروبک، علاوه بر وزن کم تر، راندمان و عمر مفید بالاتری نسبت به موتورهای قدیمی تر دارا می باشند. استفاده از باتری لیتیومی نیز در وزن این محصول موثر است. باتری این ویلچر، تنها با وزن یک و نیم کیلوگرم توانایی حرکت دادن آن را تا مسافت 10 کیلومتر با یک بار شارژ دارد. طراحی بدنه این محصول به گونه ای است که در حالت بسته فضای کمی را اشغال می کند به طوری که در انواع خوروهای سواری به راحتی جا می گیرد.

برقی/همه چی تمام
قیمت ویلچر برقی و دستی ارزان(8مدل تاشو سبک2023)

خرید ویلچر دستی مدعیسی مدل IR201

صندلی‌هایر چرخ‌دار دارای مکانیزم بسیار ساده‌ای است و با همه این سادگی‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات افرادی که در راه رفتن مشکل دارند را برطرف سازد. این نوع از صندلی‌ها دارای چهار چرخ است که چرخ‌های عقبی بزرگ و چرخ‌های جلویی کوچک است. چرخ‌های جلویی وظیفه جلوگیری از واژگونی و هدایت به جهات مختلف را دارند. ویلچر مدعیسی مدل IR201 یکی از همین صندلی‌های چرخ‌دار با کیفیت است که توسط برند مدعیسی طراحی و تولید می‌شود.

سایز و کیفیت مناسب
بیش از 60 نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده اند.
قیمت ویلچر برقی و دستی ارزان(8مدل تاشو سبک2023)

بهترین ویلچر حمام ارتوپدی یکتا تجهیز البرز مدل YTA-1805U

 • وزن
  18.5 کیلوگرم
 • طول نشیمنگاه
  43 سانتی متر
 • قطر چرخ عقب
  61 سانتی متر
 • قطر چرخ جلو
  19 سانتی متر
 • حداکثر وزن قابل تحمل
  120 کیلوگرم
 • جنس بدنه
  استیل
 • تکیه گاه سر
  ندارد
 • محل قرارگیری پا
  متحرک
 • کمربند ایمنی
  ندارد
 • نوع ترمز
  فشاری
 • قابلیت شستشوی بدنه و متعلقات
  دارد
 • لگن
  دارد
کیفیت ساخت خوب
بیش از 10 نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده اند.
قیمت ویلچر برقی و دستی ارزان(8مدل تاشو سبک2023)

ویلچر تاشو ارتوپدی ایران بهکار مدل 703

 • ابعاد در حالت باز
  109 × 63 × 90 سانتی متر
 • ابعاد در حالت تا شده
  109 × 30 × 90 سانتی متر
 • وزن
  19 کیلوگرم
 • طول نشیمنگاه
  42 سانتی متر
 • ارتفاع نشیمنگاه از زمین
  50 سانتی متر
 • ارتفاع پشتی
  38 سانتی متر
 • پهنای ویلچر در حالت باز
  63 سانتی متر
 • پهنای ویلچر در حالت بسته
  30 سانتی متر
تاشو
بیش از 10 نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده اند.
قیمت ویلچر برقی و دستی ارزان(8مدل تاشو سبک2023)

ویلچر جی تی اس مدل 809c

 • نوع چهارچوب (فریم)
  تاشو
 • جنس بدنه
  استیل
 • جنس صندلی
  برزنت
 • نوع دستگیره
  کوچک
 • ابعاد در حالت تا شده
  23 سانتی متر
 • وزن
  18 کیلوگرم
 • طول نشیمنگاه
  50 سانتی متر
 • ارتفاع نشیمنگاه از زمین
  45 سانتی متر
 • زاویه نشیمنگاه صندلی
  معمولی (0 تا 10 درجه)
جنس استیل
بیش از 15 نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده اند.
قیمت ویلچر برقی و دستی ارزان(8مدل تاشو سبک2023)

ویلچر برقی مونوچیر مدل 12f250-eco

ارتفاع پشتی

۵۰ سانتی‌متر

وزن

۲۱ کیلوگرم

طول نشیمنگاه

۴۴ سانتی‌متر

نوع چرخ

مگ

قطر چرخ جلو

۲۰ سانتی‌متر

قطر چرخ عقب

۳۲ سانتی‌متر

ولتاژ باتری

۲۴

اقلام همراه

-شارژر باتری

تعداد موتور

دو موتوره

جنس صندلی

برزنت

باکیفیت/قدرتمند
قیمت ویلچر برقی و دستی ارزان(8مدل تاشو سبک2023)

ویلچر دستی مدعیسی مدل IR101

 • طول نشیمنگاه
  80 سانتی متر
 • ارتفاع نشیمنگاه از زمین
  50 سانتی متر
 • زاویه نشیمنگاه صندلی
  ورزشی (تا 20 درجه)
 • ارتفاع پشتی
  90 سانتی متر
 • پهنای ویلچر در حالت باز
  90 سانتی متر
 • پهنای ویلچر در حالت بسته
  40 سانتی متر
 • قطر چرخ عقب
  35 سانتی متر
 • قطر چرخ جلو
  10 سانتی متر
عمکرد مناسب
بیش از 10 نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده اند.
قیمت ویلچر برقی و دستی ارزان(8مدل تاشو سبک2023)

قیمت ویلچر جی تی اس مدل 809b

 • ارتفاع پشتی

  ۴۱ سانتی‌متر

  وزن

  ۱۷ کیلوگرم

  طول نشیمنگاه

  ۵۰ سانتی‌متر

  نوع چرخ

  مگ

  قطر چرخ جلو

  ۲۰ سانتی‌متر

  قطر چرخ عقب

  ۶۰ سانتی‌متر

ویلچر آلمینیومی طرح جدید آی ناین بر طبق استانداردهای کیفیتی و طبی بر پایه صحیح نشیمنگاه مناسب طراحی شده است.نشیمنگاه صندلی ویلچر آلمینیومی به صورت اختصاصی و طبی طراحی شده.به صورتی میباشد که فشار های ناشی از نشستن طولانی مدت را بر روی بدن باقی نمیگذارد

ارزان
بیش از 5 نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده اند.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
5/5 - (1 امتیاز)
نوشته های مرتبط

قیمت بهترین ماساژوربرقی(12مارک ارزان اصل2023)

ماساژور برقی چه کاربردی دارد؟ همه ما زندگي بسیار خسته کننده و استرس زايي را در محل کار و زندگي […]

قیمت بهترین کرم ضدچروک صورت دورچشم(16مدل عالی موثر2022)

خرید یک کرم ضدچروک که زمان پیری پوستتان را به تاخیر بیندازد بسیار مهم و ضروری می باشد در بازار […]

قیمت انواع ادکلن زنانه خوشبو ماندگاری بالا(20مدل ارزان❤️1401)

انتخاب بهترین ادکلن زنانه گزینه ای مهم و حیاتی برای بسیاری از بانوان می باشد هر بانویی علاوه بر اینکه […]

قیمت بهترین پنکک آرایشی(17مدل باکیفیت عالی2023)

پنکیک آرایشی چیست؟ پنکیک آرایشی یکی از لوازم آرایشی پایه بصورت سنگین ، ضخیم و روغنی می باشد که پوشش […]

لیست قیمت بهترین مارک رژگونه✔️(14مدل عالی پرفروش2023)

رژگونه از دسته محصولاتی می باشد که هر خانمی در کیف لوازم آرایش خود دارد و جلوه ای خاص به […]

قیمت بهترین کرم لایه بردار پوست دست سر(12مدل قوی فوری1401)

كرم لايه بردار پوست لايه برداري پوست راز نهفته روال مراقبت از پوست است كه اغلب ما كمتر به آن […]

قیمت بهترین کرم پودر ایرانی خارجی(19مارک خوب باکیفیت2023)

کرم پودر از مهمترین مواد آرایشی بانوان می باشد و زیرسازی خوب می تواند شما آرایش شما را زیبا و […]

بهترین ماشین ریش تراش صفرزن(15مدل ارزان اصل-قیمت1401)

اصلاح صورت با ماشین ریش تراش از پراهمیت ترین مواردی است که همه مردان به آن اهمیت می دهند زیرا […]

پرسش و پاسخ های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه
مشاهده دیگر پرفروش های ویلچر